Onsdag den 3. juli

Onsdag den 3. juli

Kl. 11.00-23.00        Eventområde åbent 

                              Åbent skib 

Kl. 11.00-18.00        TSR Lopper Nørresundby Havnefront 

Kl. 15.00-23.00        Koncerter fra scener og telte  

kl. 11.00                  Søværnets Tamburkorps - march langs Aalborg havnefront med start ved Musikkens Plads og koncert på Honnørkajen.

 kl. 14.30                 Søværnets Tamburkorps - march langs Nørresundby havnefront med start ved broen og efterfølgende koncert.

Kl. 17.00                 Officiel åbning 

Havnescenen - Slotspladsen, Aalborg

13.00 Hvide Seil (N) - (Danseforestilling) 

15.00 Christian Hjelm - (dansksproget guitarpop)

17.00 Officiel åbning

17.15 The Blue Van (Rock)

19.00 Hush (pop)

21.00 Phlake (Rhythm & Balls)

DC Supply Scenen - Aktivitetspladsen, Aalborg

16.00 Nordkraft big band med Bobo Morenosæt 1

17.15 Nordkraft big band med Bobo Moreno sæt 2

19.00 Amalie Thørholm & Band (dansksproget pop)

21.00 The Raggedy Anns – sæt 1 (Americana)

22.00 The Raggedy Anns – sæt 2

Siemens Gamesa Scenen - Østre Havn, Aalborg

16.00 Michael Hamilton (singer/songwriter)

17.00 Michael Hamilton sæt 2

18.00 Muleskinners (bluegrass/country)

19.00 Muleskinners sæt 2

20.00 Juncker Duo (dansksproget pop)

21.00  Juncker Duo sæt 2

Konica Minolta Scenen - Lystbådehavnen, Nørresundby

13.00 Vingard (country pop)

15.00 Grace James (Americana)

17.00 Freja Würtz (pop, country & folk)

19.00 Tue West (Dansksproget pop)

21.00 Nikolaj og piloterne (Dansksproget rock)

Aalborg Lufthavn Scenen - Stigsborg Brygge, Nørresundby

13.00  Katrine Bille (børneunderholdning)

14.00  Fjolletroldekoncert med Michael Back (børneunderholdning)

15.00  Katrine Bille (børneunderholdning)

16.00  MuCirkus med Michael Back (børneunderholdning)

Way Up North præsenterer

18.00  Sanganee (Old School Melodiøs Hiphop)

19.00  Hanfidel (Melankolsk hiphop/RnB)                   

20.00  Lillevangen (RnB, Pop og Hiphop)

21.00  Mikkel Senior (Old School Hiphop)

22.00  Stigma (Trap/Hiphop)    

Jazz Scene på Musikkens Plads

16.00 Rasmus Sørensen Trio

18.00 Salvador Olmos (Guitar), Albert Reinholdt Østergaard (Kontrabas), Martin Kollerup Sørensen(Trommer)

20.00 Niels Ole Sørensen(Hammond), Uffe Steen (gtr) + trommer

FØLG os og bliv opdateret

 OP